Windsurfingový prodloužený víkend na Lipně

 • CENA: 3 700 Kč za osobu

 • TERMÍN: 30.května - 2.června a 12.-15. září 2024

 • LOKALITA: nejlepší windsurfingová lokalita v ČR, Černá v Pošumaví, vodní nádrž Lipno

LOKALITA: Největrnější a nejhezčí místo na windsurfing v ČR – Černá v Pošumaví. Přístup na vodu je z 800m dlouhé pláže v kempu v Černé v Pošumaví – Villabohemia.

VYBAVENÍ: Windsurfingové vybavení pro začátečníky, mírně pokročilé i případně pro pokročilé windsurfaře. Základem jsou prkna Patrik 205l a 165l. K dispozici budou také mořské kajaky a paddleboardy a skimboardingová prkna.

PROGRAM: Windsurfing, paddleboarding, skimboarding. Dobrovolná ranní rozcvička a večerní jóga či pilates. Netradiční sporty jako: kanjam, spikeball nebo trénink rovnováhy na indoboardu. Případně cyklistika po kvalitních cyklostezkách na Lipensku.

UBYTOVÁNÍ: V chatičkách, ve vlastních stanech nebo v karavanu. V příjemném kempu villabohemia.cz Ubytování si každý řeší sám. Kemp je blízko skvělého windsurfingového baru windypoint.cz, návštěvu tohoto baru bychom si neměli nechat ujít.

HARMONOGRAM: váš příjezd si naplánujte na čtvrteční večer, v pátek ráno již začínáme s výukou a s jezděním, také celou sobotu windsurfingujeme a sportujeme, v neděli bude potřeba uvolnit v dopoledních hodinách vaše ubytování, windsurfing a další aktivity budou probíhat až do 13h. Kdo nezvádne přijet ve čtvrtek může dorazit v pátek v dopoledních hodinách.

STRAVA: Individuální. Obchod i restaurace jsou v dochází vzdálenosti.

DOPRAVA: Individuální. Kdo přijede vlakem – rádi pro něj přijedeme na nádraží do Černé v Pošumaví.

CENA:

 • Windsurfingový kurz 3 dny 3 700 Kč za osobu.

 • Windsurfingový kurz 3 dny pro dvě osoby 5 400 Kč, dva lidé se střídají na jednom windsurf. vybavení.

 • Windsurfingový kurz pro děti 7-11 let 3dny 1 600Kč

 • Windsurfingový kurz s vlastním materiálem 3dny 2 200Kč

Cena zahrnuje: (kompletní windsurfingový materiál včetně vesty, instruktora, pro pokročilé surfaře – trapéz není v ceně, ale lze si jej na místě zapůjčit) Trénink a výlety na mořských kajacích. Možnost zařadit se do kondičních aktivit (ranní a večerní cvičení) Možnost využít paddleboardy, skimboardy, kajaky a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam)

Fitness kurz- 1700 Kč/3dny – pro ty, kteří nechtějí zápolit s plachtou a prknem.
Ranní cvičení je základ. A poté večerní cvičení: pilates, jóga nebo kondiční trénink. Můžete se zapojit do tréninku na seakajacích a vyrazit na kajaku na výlet. K dispozici také budeme mít paddleboardy a další sportovní materiál. (např. spikeball nebo kanjam) Budeme pro vás mít připravenou karimatku a všechny potřebné cvičební pomůcky. Fitness aktivity povede Tereza Schwarzerová – cvičitelka pilates

Proč zvolit náš kurz?
Protože tohle je opravdu našláplý kurz, který nikde jinde nenajdete. windsurfing – seakajaky, kondiční cvičení. Čeká vás pohodové sportování v příjemném prostředí. Věříme, že se u všech našich aktivit budete usmívat!

Zkušenosti účastníků našeho windsurfingového kurzu:

Krátkého windsurfingu na Lipně jsem se zůčastnila v září 2023 a bylo to moc fajn. Příjemný kemp s dostatkem místa. A na windsurfu jsem se opět trochu zlepšila!

Lenka

Windsurfing je pohodový sport a proto ho doporučuji všem. S pohyho.cz jsem na kurzu byl spokojený hlavně s ochotnými instruktory.

Martin

Vybraná lokalita nabízí ideální podmínky jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé jezdce. Výuka bude strukturovaná vždy do teorie (oprava chyb + nová teorie) následované praxí na vodě. Začneme od úplných začátků – teorie větru, popisu materiálu, odkud se dostaneme k základnímu řízení plováku a základní otočce. Po osvojení si těchto dovedností se naučíme standardní otočku proti větru – réčko, a následně jízdu na zadní vítr. Ti, kteří i toto zvládnou, se přesunou na halzu. S mírně pokročilými jezdci budeme kromě pilování základních obratů ladit i manipulaci s materiálem, plážový start a jízdu v trapézu.

Pokud se v řadách účastníků ocitnou i zkušenější jezdci, za což budeme moc rádi, máme bohatý program i pro ně – zde přichází na řadu rozjezd do skluzu, nástup do poutek, vodní start, helikoptéra a pro ty hodně zkušené powerhalza, duck jibe a pro zájemce samozřejmě přednáška o strojení materiálu. Windsurfing je krásný sport se spoustou témat, která vystačí na mnohem déle než jeden týden – my se pokusíme z toho týdne vytěžit co nejvíce.

Těší se na vás Jan Schwarzer, Martin Kubica a Tereza Schwarzerová. Přihlásit se můžete pomocí formuláře pod fotogalerií.

Přihlásit se do kurzu

 • 30.5.- 2.6. 2024
 • 12.-15. září 2024
 • Jedu v obou termínech
 • 3 dny 3 700 Kč/osoba
 • 3 dny pro dvě osoby-5400 Kč
 • 3dny kurz děti 7-11let 1600 Kč
 • 3dny kurz s vlastním materiálem 2200 Kč
 • S windsurfingem začínám
 • Jsem mírně pokročilý
 • Jezdím ve skluzu a chci se zlepšovat
 • Je to jedno - mám fitness kurz