Kurz windsurfingu na ostrově Rujána

 • CENA: 7 600 Kč za osobu.

 • TERMÍN: 13.-20. července a 20.-27. července a 27.července-3.srpna 2024

 • LOKALITA: německý ostrov Rujána, skvělá lokalita pro zkušené i pro začátečníky

LOKALITA: Německo – Rujána. Jedná se největší ostrov na severu Německa. Vítr u Balského moře nám poskytne skvělé podmínky pro výuku windsurfingu. Břehy u městečka Schaprode jsou díky ostrovu Hiddensee kryté a proto v naší oblasti nevznikají na moři velké vlny. Rujána poskytuje nejlepší podmínky pro windsurfing a je také vhodná pro báječné výlety na seakajacích. Schaprode je malé přístavní město, má přibližně 1 000 obyvatel a je známé jako významný přístav pro trajekty směřující na ostrov Hiddensee. Pro turisty a návštěvníky poskytuje Schaprode pěkné pláže, malebný přístav a klidnou atmosféru. hafen-schaprode.de

UBYTOVÁNÍ: příjemný kemp camping-schaprode.de Ubytování v kempu je opravdu jen pár kroků od vstupu do vody. Doporučujeme vám spaní ve stanech. Máme rezervovanou źonu stanů pouze pro naší windsurfingovou skupinu. V kempu je možné přespávat i v mobilheimech, apartmánech nebo vlastním karavanu. Součástí kempu je i pěkné dětské hřiště. Ubytování si každý rezervuje sám, ubytování není v ceně kurzu.

PROGRAM: windsurfingový trénink v menší skupině. Obvykle v ranních hodinách proběhne teorie - co budeme trénovat. Poté se jezdí s vyjímkou oběda celý den, ale kolik toho najezdíte je na vás. Zpestřením sportovního programu mohou být mořské kajaky nebo paddleboarding. Využít také můžeme beachvolejbalové hřiště.

VYBAVENÍ: kvalitní windsurfingové vybavení budeme mít připravené pro všechny začátečníky i pokročilé jezdce. K dispozici budeme mít i čtyři sea-kajaky od německého výrobce Prijon.

STRAVA: je individuální, v kempu je obchod, restaurace a udírna ryb. Ve městě jsou v dochozí vzdálenosti další restaurace.

DOPRAVA: individuální. Celá cesta je po dálnici, 650km z Prahy.

CENA:

 • Windsurfingový kurz 6 dní 7 600 Kč za osobu.

 • Windsurfingový kurz 6 dní pro dvě osoby 10 900 Kč, dva lidé se střídají na jednom windsurfingovém vybavení.

 • Windsurfingový kurz s vlastním materiálem 6 dní 6000 Kč za osobu.

 • Dny, kdy se windsurfinguje jsou vždy ne-pá

Cena zahrnuje: (kompletní windsurfingový materiál včetně vesty, instruktora, pro pokročilé surfaře – trapéz není v ceně, ale lze si jej na místě zapůjčit) Možnost využít mořské kajaky a paddleboardy. Na vyzkoušení budou také některé netradiční sporty (např. spikeball nebo kanjam) Windsurfing je vhodný i pro děti od 12-ti let.

Pro ty, kteří nechtějí zápolit s plachtou a prknem nabízíme Fitness kurz- 3500 Kč/týden. V rámci prvního a druhého týdne se do fitness aktivit mohou zapojit i windsurfaři. (ranní cvičení je základ, poté večerní cvičení: pilates, jóga nebo kondiční trénink)

Proč zvolit náš kurz?
Protože tohle je opravdu našláplý kurz, který nikde jinde nenajdete. windsurfing – seakajaky, netradiční sporty. Čeká vás pohodové sportování v příjemném prostředí. Věříme, že se u všech našich aktivit budete usmívat!

Zkušenosti účastníků našeho windsurfingového kurzu:

V roce 2023 jsem se zůčastnil windsurfingového kurzu a po týdnu jsem odjížděl naprosto nadšený. Za týden jsem udělal docela velký pokrok.

Lukáš

První pokusy windsurfingu jsem zkoušel s vámi a jsem za to moc rád. Věřím, že budu s windsurfingem pokračovat. A navíc nabízíte na kurzu i další aktivity!

Martin

Vybraná lokalita nabízí ideální podmínky jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé jezdce. Výuka bude strukturovaná vždy do teorie (oprava chyb + nová teorie) následované praxí na vodě. Začneme od úplných začátků – teorie větru, popisu materiálu, odkud se dostaneme k základnímu řízení plováku a základní otočce. Po osvojení si těchto dovedností se naučíme standardní otočku proti větru – réčko, a následně jízdu na zadní vítr. Ti, kteří i toto zvládnou, se přesunou na halzu. S mírně pokročilými jezdci budeme kromě pilování základních obratů ladit i manipulaci s materiálem, plážový start a jízdu v trapézu.

Pokud se v řadách účastníků ocitnou i zkušenější jezdci, za což budeme moc rádi, máme bohatý program i pro ně – zde přichází na řadu rozjezd do skluzu, nástup do poutek, vodní start, helikoptéra a pro ty hodně zkušené powerhalza, duck jibe a pro zájemce samozřejmě přednáška o strojení materiálu. Windsurfing je krásný sport se spoustou témat, která vystačí na mnohem déle než jeden týden – my se pokusíme z toho týdne vytěžit co nejvíce.

Těší se na vás Jan Schwarzer, Martin Kubica a Tereza Schwarzerová. Přihlásit se můžete pomocí formuláře pod fotogalerií.

Přihlásit se do kurzu

 • 13.-20. července 2024
 • 20.-27. července 2024
 • 27. července - 3. srpna 2024
 • 6 dní 7 600Kč /osoba
 • 6 dní pro dvě osoby 10 900Kč
 • Windsurfing kurz s vlastním materiálem 6 dní 6000Kč/osoba
 • S windsurfingem začínám
 • Jsem mírně pokročilý
 • Jezdím ve skluzu a chci se zlepšovat